Vánoční jarmark a rozsvěcování stromečku

Ve středu 4. prosince se na naší škole konal první vánoční jarmark. Začátek akce byl naplánovaný na 16:30 h, ale už po čtvrté hodině odpolední se před budovou školy vytvářely skupinky prvních nedočkavých návštěvníků. Ve škole čekalo na návštěvníky nejprve uvítání a symbolický dáreček v podobě štěstíčka. Pak už se každý vydal svým směrem. V horní učebně byly připraveny vánoční zvyky (pouštění lodiček ze skořápek ořechů, házení střevícem, věštění) a vánoční dílničky (výroba přáníček nebo ozdobných váziček). V přízemí čekalo na návštěvníky občerstvení v podobě cukroví, horkého čaje a punče. Taky si zde děti mohly nazdobit perníčky. V tělocvičně pak byly připraveny soutěže pro nejmenší (házení sněhovými koulemi, srážení rampouchů či chůze po ledových krách). Samozřejmě nechyběl ani samotný jarmark, kde bylo na výběr z mnoha ozdob, dekorací, šperků, přáníček a mnoho dalšího. V 17:30 h se pak všichni návštěvníci přesunuli před školu, kde děti nejprve zazpívali několik vánočních písní a koled, a pak už se rozsvítil vánoční stromeček. Děkujeme všem návštěvníkům za hojnou účast a těšíme se na další společná setkání. Fotky z akce najdete ve fotoalbu.