PROJEKTOVÝ DEN NA ZŠ TYRŠOVA

PROJEKTOVÝ DEN NA ZŠ TYRŠOVA

Ve středu 29. ledna se žáci a žákyně 5. třídy zúčastnili Projektového dne na ZŠ Tyršova ve Vyškově. Po příchodu do základní školy děti nejprve žasly nad rozlehlostí celé budovy a vzápětí se jich ujala paní učitelka chemie v moderní chemické učebně. Děti si ve dvojicích měly možnost vyzkoušet jednoduché chemické pokusy a rozpouštěly různé látky ve zkumavkách s vodou. Naší další zastávkou se stala rovněž nově zřízená učebna dílen. Tady si žáci a žákyně prohlédli pod vedením pana učitele různé stroje, nástroje i nářadí, zkusili si zatloukat i vytahovat hřebíky a obrousit smirkovým papírem dřevěnou obracečku, což dalo některým docela zabrat. Odměnou jim však byl výrobek, který si mohli odnést a doma jej darovat třeba mamince do kuchyně. K vybavení učebny patřila také 3D tiskárna a děti ji mohly pozorovat při tisku píšťalky, což bylo jistě zajímavým zážitkem. Závěr projektového dne jsme strávili v učebně informatiky, děti pracovaly v programu pro tvorbu animací a některým se animovaný obrázek povedl na výbornou. Na ZŠ Tyršova jsme prožili několik zajímavých hodin, děti si vyzkoušely činnosti, které je čekají v průběhu dalších let jejich školní docházky, a zakusily atmosféru „velké“ školy. Projektový den se všem zúčastněným velmi líbil.