Planetárium 2019

Planetárium

V pátek 29. listopadu se žáci prvních a druhých tříd vydali do Planetária do Brna. Na programu byl vzdělávací pořad "Lucie: Tajemství padajících hvězd". Po příjezdu na místo se však děti nejprve nasvačili a po notném posilnění obhlédli nabídku suvenýrů. Po drobných nákupech se už všichni přesunuli do sálu digitária. Nejprve pozorovali hvězdy na noční obloze a poznávali souhvězdí. Poté následovala jako bonus krátká prohlídka vesmíru. No a nakonec už přišel onen očekávaný program o dvou kamarádech (ledním medvědovi a tučňákovi), kteří společně s kolibřicí Luckou vyrazili do vesmíru zkoumat padající hvězdy. Program se všem velmi líbil a dnešní den si náležitě užili.

Žáci ostatních tříd navštívili Planetárium v Brně ještě dříve - v pondělí 18. listopadu. Pro ně byl připraven program s názvem "Robinsonka". Žáci tak společně s hlavní hrdinkou Sárou a jejími průvodci zažili dobrodružství na staré měsíční základně u Hadleyho brázdy, kde před více než sto roky přistála výprava Apollo 15. I jim se představení velmi líbilo.

20191129_090605.jpg

img_20191129_092831.jpg